VET.in.UA - Ветеринарний інформаційний ресурс України
Хто володіє інформацією - володіє світом
новини публікації довідники законодавство препарати ветслужба
зробити стартовою  •  додати у вибране
Законодавча база
за типом документа:
Конституція
кодекси
закони
інструкції
положення
правила
вимоги
накази

за тематикою:
видача ветдокументів
ветеринарна інспекція
кордон і транспорт
тарифи
оплата праці
дозвільна система
охорона праці
молоко
м'ясо
ліцензування
ідентифікація
бджільництво
утримання тварин
кетамін і прекурсори
реорганізація

Ветпрепарати
лікарські засоби
антибіотики
протипаразитарні
біопрепарати
корми
премікси
деззасоби
інші препарати
Прибрати/показати бокову панель довідники \ Породи собак \ доберман пінчер

Доберман пінчер

Походження. Порода, що порівняно недавно з'явилася. Вона була отримана в 1860 році внаслідок схрещування німецького дога, німецької вівчарки, ротвейлера і пінчера, а також, можливо, босерона і англійського грейхаунда. Творець цієї породи - збирач податків на ім'я Луї Доберманн. Оскільки йому доводилося за службовим обов'язком бувати в районах з високою злочинністю, Доберманн вирішив вивести собаку-охоронця, здатного стати надійним захисником в будь-якій ситуації. Ця порода, що отримала назву від укороченої на одну букву "н" прізвища свого творця, була вперше представлена на виставці в 1876 році. Відтоді вона користується великим успіхом у любителів собак.

Опис. Доберман - м'язиста і дуже елегантна собака. Зріст: від 66 до 71 см - пес і від 61 до 66 см - сука. Вага - від 30 до 40 кг. У цих собак довга, вузька голова, плоский лоб, виражений перехід від лоба до морди. Зуби міцні, прикус ножицеподібний. Очі темні, живі, розумні. Вуха купировані, стоячі. Хвіст коротко купирують. Кінцівки абсолютно прямі. Шерсть коротка, густа, жорстка і щільно прилегла до тіла. Забарвлення чорне, темно-коричневе або блакитне з окремими червоно-рудими плямами. Білі плями недопустимі. Хода має бути пружною, елегантною і широкою.

Характер. Характери суки та пса розрізняються. Суки спокійні, чутливі, прив'язані до сім'ї, але підозрілі до сторонніх. Пси дуже розумні, імпульсивні, часто агресивні. Їм необхідний твердий господар. Говорять, що немає поганих доберманів, є погані господарі.

Використання. Впродовж більше ста років свого існування доберман використовується як сторож або собака-охоронець. Ці собаки допомагають поліції, військовим (у військово-морських силах деяких країн доберман допомагає виявляти снайперів), а також підходять для охорони промислових об'єктів. Сука добермана легше пристосовується до життя в квартирі, але їй, як і псові, необхідні щоденні прогулянки, щоб дати вихід енергії, що накопичилася за день.

Примітка. Характер собаки остаточно формується у віці двох років. Проте дресирування необхідно починати, коли доберманові виповниться 10-12 місяців. Ці собаки живуть досить довго, нерідко досягаючи пятнадцати- або навіть двадцятирічного віку.

Доберман пінчер

Доберман пінчер

  нагору   |   всі статті

головна  •  гостьова  •  мапа сайту  •  архів

новини публікації довідники законодавство препарати ветслужба

Наша кнопкаВласність VET.in.UA © 2005 - 2015. Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту обов'язкове активне посилання:
"Ветеринарний інформаційний ресурс України"

Ідея, дизайн та підтримка адміністрації проекту. Запрошуємо фахівців для участі в проекті. На Ваші пропозиції, зауваження та матеріали чекаємо електронною поштою. Ресурс є незалежним проектом і поновлюється за мірою можливості. Реклама на сайті.

Дата останнього поновленння документа: 01.01.1970